Register (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Register
tr: Kaydol

en: edit
tr: düzenle

en: Active
tr: Etkin

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Error saving user account.
tr: Kullanıcı hesabı kaydedilirken bir hata oluştu.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
tr: Hesap başvurunuz için teşekkürler. Hesabınız şimdilik site yöneticisi tarafından onaylanmayı bekliyor.<br />Bu arada, parolanızla birlikte detaylı yönergeler e-posta adresinize gönderildi.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
tr: <a href="@url">%name</a> için yeni bir kullanıcı hesabı oluşturuldu. E-posta gönderilmedi.

en: Registration successful. You are now logged in.
tr: Kayıt başarıyla tamamlandı. Şu an giriş yapmış durumdasınız.

en: New user: %name (%email).
tr: Yeni kullanıcı: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
tr: <a href="@url">%name</a> adlı yeni kullanıcıya ayrıntılı talimatlar içeren bir hoşgeldiniz iletisi e-postalandı.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
tr: Ayrıntılı talimatlar içeren bir hoşgeldiniz iletisi e-posta adresinize gönderildi.
