Register (7.x-1.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (13 entries)

en: user
vi: người dùng

en: Register
vi: Đăng ký

en: edit
vi: sửa

en: Active
vi: Hoạt động

en: Create new account
vi: Tạo tài khoản mới

en: Blocked
vi: Đã khóa

en: Error saving user account.
vi: Lỗi khi đang lưu tài khoản người dùng.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
vi: Cám ơn bạn đã đăng ký tài khoản người dùng. Tài khoản của bạn đang chờ được xét duyệt.<br />Trong thời gian chờ đợi, vui lòng kiểm tra e-mail của mình để xem thông tin với các hướng dẫn chi tiết vừa được gửi tới cho bạn.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
vi: Đã tạo tài khoản người dùng <a href="@url">%name</a>. Thư điện tử không được gửi đi.

en: Registration successful. You are now logged in.
vi: Việc ghi danh thành công. Bây giờ bạn đã đăng nhập.

en: New user: %name (%email).
vi: Người dùng mới: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
vi: Một thư thông báo với các hướng dẫn chi tiết đã được gửi tới cho người dùng <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
vi: Một thư thông báo với các hướng dẫn chi tiết đã được gửi tới hòm thư của bạn.
