Register (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: edit
hu: szerkesztés

en: Active
hu: Aktív

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Error saving user account.
hu: Hiba történt a felhasználói fiók mentése során.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hu: Köszönjük a felhasználó létrehozására irányuló kérelmet. A webhelyre az adminisztrátor jóváhagyása után lehet belépni.<br />Egy üdvözlő email hamarosan megérkezik a megadott email címre a további teendők leírásával.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
hu: <a href="@url">%name</a> felhasználó létrejött. Emailküldés nem történt.

en: Registration successful. You are now logged in.
hu: Az új felhasználó létrejött és sikeresen belépett.

en: New user: %name (%email).
hu: Új felhasználó: %name (%email).

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
hu: <a href="@url">%name</a> felhasználó e-mail címére hamarosan egy további teendőket tartalmazó üdvözlő üzenet fog érkezni.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hu: A megadott e-mail címre nemsokára egy további teendőket tartalmazó üdvözlő üzenet fog érkezni.
