Register Pre-approved (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Settings
it: Impostazioni

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Include
it: Includi

en: Exclude
it: Escludi

en: Added
it: Aggiunto

en: Roles
it: Ruoli

en: Count
it: Numero

en: User Management
it: Gestione Utente
