Entity Registration (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Register
ja: 登録

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Closed
ja: クローズド

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: view
ja: ビュー

en: register
ja: 登録

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Open
ja: オープン

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Created
ja: 作成

en: The subject of the message.
ja: メッセージの件名を入力してください。

en: Default settings
ja: デフォルトの設定

en: Active
ja: アクティブ

en: Count
ja: カウント

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Load
ja: ロード

en: Unlimited
ja: 無制限

en: State
ja: 状態

en: Send
ja: 送信

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Template
ja: テンプレート

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Entity
ja: エンティティ

en: Complete
ja: 完了

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Registration
ja: 登録

en: export
ja: エクスポート

en: Scheduling
ja: スケジューリング

en: View link
ja: 表示リンク

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Open Date
ja: 開始日

en: Close Date
ja: 締切日

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Send Reminder
ja: リマインダーメールを送信

en: Show on form
ja: フォームに表示

en: Capacity
ja: キャパシティ
