Entity Registration (7.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (68 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: delete
da: slet

en: Register
da: Opret konto

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: view
da: vis

en: register
da: registrér

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: settings
da: indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Save Settings
da: Gem indstillinger

en: Created
da: Oprettet

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Active
da: Aktiv

en: Count
da: Antal

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: Load
da: Indlæs

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: State
da: Status

en: Anonymous
da: Anonym

en: Template
da: Skabelon

en: Pending
da: Afventer

en: Complete
da: Komplet

en: Canceled
da: Annulleret

en: Devel
da: Udvikling

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Registration
da: Tilmelding

en: export
da: eksportér

en: Scheduling
da: Planlægning

en: Additional Settings
da: Yderligere indstillinger

en: View link
da: Vis-link

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: From Address
da: Fra-adresse

en: Send Reminder
da: Send påmindelse

en: Show on form
da: Vis på formular

en: Capacity
da: Kapacitet

en: Administer registration
da: Administrér tilmeldinger

en: Registration for @title
da: Tilmeldinger til @title

en: Created By
da: Oprettet af

en: Registration settings have been saved.
da: Indstillinger for tilmelding gemt.

en: Registrations
da: Tilmeldinger

en: Save Registration
da: Gem tilmelding

en: The email address is invalid.
da: E-mail-adressen er ugyldig.

en: %mail is already registered for this event.
da: %mail er allerede tilmeldt denne event.

en: Capacity must be a positive integer.
da: Kapacitet skal være et positivt heltal.

en: Registration %id deleted.
da: Tilmelding %id slettet.

en: Administer registration types
da: Administrér tilmeldingstyper

en: There are no registrants for %name
da: Der er ingen tilmeldte til %name

en: This registration is for:
da: Denne tilmelding er for:
