Entity Registration (7.x-1.7) - en to hu translation catalogue (262 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: view
hu: megtekintés

en: register
hu: regisztráció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: settings
hu: beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Created
hu: Létrehozva

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Active
hu: Aktív

en: Count
hu: Mennyiség

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Load
hu: Betöltés

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: State
hu: Állapot

en: Send
hu: Küldés

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Template
hu: Sablon

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Message preview
hu: Üzenet előnézete

en: Registration Settings
hu: Regisztrációs beállítások

en: Registration Type
hu: Regisztrációtípus

en: Registration Form
hu: Regisztrációs űrlap

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Registration
hu: Regisztráció

en: export
hu: exportálás

en: Available Tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: Additional Settings
hu: További beállítások

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Open Date
hu: Nyitási dátum

en: Close Date
hu: Zárási dátum

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: From Address
hu: Feladó cím

en: Attended
hu: Részt vett

en: Send Reminder
hu: Emlékeztető küldése

en: Date updated
hu: Módosítás dátuma

en: Show on form
hu: Megjelenítés az űrlapon

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Capacity
hu: Kapacitás

en: Host entity
hu: Gazdaentitás

en: -- Select --
hu: -- Kiválasztás --

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: The human-readable name of this model type.
hu: A modelltípus emberek által olvasható neve.

en: Registration Status
hu: Regisztráció állapota

en: Administer registration
hu: Regisztráció adminisztrálása

en: Created By
hu: Létrehozta

en: Registration broadcast sent to @count registrants.
hu: Regisztrációs körüzenet elküldve @count regisztrált számára.

en: There are no participants registered for this %type.
hu: %type számára nincsenek regisztráltak.

en: Registration settings have been saved.
hu: Regisztráció beállítások elmentve.

en: registration
hu: regisztráció

en: Failed to send registration broadcast email to %email.
hu: %email számára nem sikerült elküldeni a regisztrációs körüzenetet.

en: Manage Registrations
hu: Regisztrációk kezelése

en: Registrations
hu: Regisztrációk

en: Email Registrants
hu: E-maillel regisztráltak

en: Entity based registration system.
hu: Entitásalapú regisztrációs rendszer.

en: Full Registration
hu: Teljes regisztráció

en: The date the registration was created.
hu: A regisztráció létrehozásának dátuma.

en: Registrant's email address.
hu: Regisztrált e-mail címe.

en: The email to associate with this registration.
hu: Az email cím, mely regisztrálásra kerül.

en: Save Registration
hu: Regisztráció mentése

en: The email address is invalid.
hu: Az e-mail cím érvénytelen.

en: %mail is already registered for this event.
hu: %mail már regisztrált erre az eseményre.

en: Are you sure you want to delete registration %title?
hu: %title regisztráció biztosan törölhető?

en: Registration %id has been deleted.
hu: %id számú regisztráció törlése megtörtént.

en: The reminder message sent to registrants. Tokens are supported if the module is enabled, E.g., [node:title].
hu: A regisztráltak számára kiküldendő emlékeztető üzenet. Ha a <em>Token</em> modul engedélyezett, akkor a vezérjelek is támogatottak (például <code>[node:title]</code>).

en: Allow multiple registrations
hu: Többszörös regisztrációk engedélyezése

en: From email address to use for confirmations, reminders, and broadcast emails.
hu: A visszajelzések, emlékeztetők, körüzenetek feladó e-mail címe.

en: Capacity must be a positive integer.
hu: A kapacitás egész szám kell legyen.

en: From email address is invalid.
hu: Az űrlap e-mail címe érvénytelen.

en: Registration %id deleted.
hu: %id számú regisztráció törölve.

en: Administer registration types
hu: Regisztrációtípusok adminisztrálása

en: Manage registration types, fields, and display settings.
hu: Regisztráció típusainak, mezőinek és megjelenési beállításainak kezelése.

en: There are no registrants for %name
hu: %name regisztrációs listája üres

en: Registration Host Entity
hu: Regisztráció gazdaentitása

en: The host entity for the registration.
hu: A regisztráció gazdaentitása.

en: Registration type
hu: Regisztráció típusa

en: Enables registrations of a selected type for an entity.
hu: Egy kijelölt típusú regisztrációt tesz lehetővé egy entitás számára.

en: -- Disable Registrations --
hu: -- Regisztráció tiltása --

en: Select what type of registrations should be
        enabled for this @type. Depending on the display settings, it will appear
        as either string, registration link, or form.
hu: Kiválasztható, hogy @type típushoz mely regisztrációtípust kell aktiválni. A megjelenítési beállításoktól függően szövegként, regisztrációs hivatkozásként vagy űrlapként lesz látható.

en: Registration Link
hu: Regisztrációs hivatkozás

en: Cardinality on registration fields must be set to one.
hu: Regisztrációs mezők számosságát egyre kell beállítani.

en: An entity can only have one registration field.
hu: Egy entitás csak egy regisztrációs mezőt tartalmazhat.

en: @entity to Registration
hu: @entity a regisztrációhoz

en: The Registration associated with the @entity entity.
hu: @entity entitáshoz kapcsolódó regisztráció

en: @entity being the Registration
hu: Regisztrációként használt @entity

en: Registration to @entity
hu: Regisztráció az entitáshoz: @entity

en: The @entity entity that is associated with the Registration.
hu: @entity entitás, mely kapcsolódik egy regisztrációhoz.

en: @entity from Registration
hu: @entity a regisztrációból

en: A unique machine-readable name for this registration type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A regisztrációtípus egyedi, programok által használt neve. Csak kisbetűt, számot és aláhúzást tartalmazhat.

en: Save registration type
hu: Regisztrációtípus mentése

en: Delete registration type
hu: Regisztrációtípus törlése

en: Registration Views
hu: Regisztrációs nézetek

en: Registration ID
hu: Regisztráció ID

en: Sorry, registrations are no longer available for %name
hu: Elnézést, %name számára továbbra már nem elérhető a regisztráció

en: When to automatically open registrations. Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to disable.
hu: Mikor nyílik meg automatikusan a regisztráció, formátuma: %time. A dátumformátum YYYY-MM-DD, az időzóna UTC-től való eltérése pedig %timezone. Üresen hagyva letiltható.

en: When to automatically close registrations. Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to disable.
hu: Mikor ér véget automatikusan a regisztráció, formátuma: %time. A dátumformátum YYYY-MM-DD, az időzóna UTC-től való eltérése pedig %timezone. Üresen hagyva letiltható.

en: Date is invalid.
hu: A dátum érvénytelen.

en: View, edit, delete, and manage all registrations, regardless of type.
hu: Minden regisztráció megtekintése, szerkesztése, törlése és kezelése, függetlenül a típusuktól.

en: %type_name: Administer settings
hu: %type_name: Beállítások adminisztrációja

en: %type_name: View all registrations
hu: %type_name: Minden regisztráció megtekintése

en: %type_name: View own registrations
hu: %type_name: Saját regisztrációk megtekintése

en: %type_name: Create new registration
hu: %type_name: új regisztráció létrehozása

en: %type_name: Edit own registrations
hu: %type_name: Saját regisztrációk szerkesztése

en: %type_name: Edit any registrations
hu: %type_name: Bármely regisztráció szerkesztése

en: %type_name: Delete own registrations
hu: %type_name: Saját regisztrációk törlése

en: %type_name: Delete any registrations
hu: %type_name: Bármely regisztráció törlése

en: %type_name: Register other accounts
hu: %type_name: Más fiók regisztrálása

en: %type_name: Register other people
hu: %type_name: Más személyek regisztrálása

en: Myself
hu: Önmagam

en: Other account
hu: Másik fiók

en: Other person
hu: Másik személy

en: Entity Link
hu: Entitáshivatkozás

en: Link to host entity.
hu: A gazdaentitás hivatkozása.

en: When the registration was created.
hu: Amikor a regisztráció létrejött.

en: When the registration was updated.
hu: Amikor a regisztráció frissítve lett.

en: Slots Used
hu: Felhasznált hely

en: User who created the registration.
hu: A felhasználó, aki létrehozta a regisztrációt.

en: User associated with this registration.
hu: A felhasználó, aki érintett ebben a regisztrációban.

en: This registration is for:
hu: A jelentkező:

en: Select a user by typing their username to get a list of matches.
hu: A kívánt felhasználói nevet gépelni kezdve kiválasztható a találatok közül.

en: You are already registered for this event.
hu: E felhasználó már regisztrált erre az eseményre.

en: %user is already registered for this event.
hu: %user már regisztrált erre az eseményre.

en: %user is not a valid user.
hu: %user nem érvényes felhasználó.

en: If checked, a reminder will be sent to registrants on the following date.
hu: Bejelölve egy emlékeztetőt kapnak a regisztráltak az alábbi időpontban.

en: Contains information about registration settings for entities.
hu: Regisztrációs beállításokat tartalmaz az entitások számára.

en: When the entity will open for registrations.
hu: Mikortól nyitott a regisztráció az entitáson.

en: When the entity will no longer accept registrations.
hu: Ekkortól már nem fogad az entitás regisztrációt.

en: Slots Total
hu: Összes hely

en: Maximum number of slots for an entity.
hu: Egy entitás helyeinek számának felső határa.

en: Provide a link to view a registration.
hu: A regisztráció megtekintésére való hivatkozást biztosít.

en: Provide a link to edit a registration.
hu: A regisztráció szerkesztésére való hivatkozást biztosít.

en: Provide a link to delete a registration.
hu: A regisztráció törlésére való hivatkozást biztosít.

en: @entity to Registration Settings
hu: @entity a regisztrációs beállításhoz

en: The Registration settings associated with the @entity entity.
hu: @entity entitáshoz kapcsolódó regisztrációs beállítás

en: Registration Settings Link
hu: Regisztrációs beállítások hivatkozás

en: Provide a link to edit registration settings for an entity.
hu: Hivatkozást biztosít az entitás számára a regisztrációs beállításokhoz.

en: Show registration status for an entity.
hu: Megjeleníti az entitás regisztrációs állapotát.

en: Entity Registration Views integration
hu: Az <em>Entity Registration</em> modul összeköttetése a <em>Views</em>-zal

en: Administer registration states
hu: Regisztrációállapotok adminisztrálása

en: Manage registration states, fields, and display settings.
hu: Regisztráció állapotainak, mezőinek és megjelenési beállításainak kezelése.

en: State of the registration.
hu: Regisztráció állapota.

en: Administer Registration items, such as types, states, etc.
hu: Regisztráció elemeinek (pl. típusának, állapotának) adminisztrálása

en: Registration State
hu: Regisztráció állapota

en: Registration states
hu: Regisztrációállapotok

en: Manage registration entity types, including adding and removing fields and the display of fields.
hu: A regisztráció entitástípus kezelése, beleértve a mezők hozzáadását, eltávolítását és megjelenítését.

en: State of this registration
hu: A regisztráció állapota

en: Check to enable registrations.
hu: Bejelölve a regisztráció engedélyezve lesz.

en: The maximum number of registrants. Leave at 0 for no limit.
hu: A regisztrációk maximális száma. Nullán hagyva nincs limit.

en: Reminder Date
hu: Emlékeztető ideje

en: When to send reminders. Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC.
hu: Az emlékeztetők kiküldésének ideje, formátuma: %time. A dátumformátum YYYY-MM-DD, az időzóna UTC-től való eltérése pedig %timezone.

en: If sending a reminder, provide a date and template.
hu: Emlékeztető kiküldésekor meg kell adni egy dátumot és sablont.

en: Reminder date is invalid.
hu: Az emlékeztető dátuma érvénytelen.

en: The human-readable name of this registration state.
hu: A regisztráció állapotának emberek által olvasható neve.

en: A unique machine-readable name for
        this registration state. It must only contain lowercase letters,
         numbers, and underscores.
hu: A regisztrációs állapot egyedi, programok 
        által használt neve. Csak kisbetűt,
        számot és aláhúzást tartalmazhat.

en: Your registration states have been saved.
hu: A regisztrációs állapotok mentésre kerültek.

en: Label !required
hu: !required címke

en: Roles that can register
hu: Regisztrálni képes szerepkörök

en: Override the default access control settings by selecting which roles can %register for this event.
hu: Az alapértelmezett hozzáférés-szabályzozást felülírva kiválasztható, hogy mely szerepköröknek engedélyezett az eseményre %register.

en: Registration Entity Access
hu: Regisztráció entitás hozzáférés

en: Provides per entity access control for registration.
hu: Entitásonként szabályozható hozzáférési beállításokat biztosít a regisztráció számára.

en: Confirmation Message
hu: Megerősítő üzenet

en: Default Registration settings
hu: Alapértelmezett regisztrációs beállítások

en: Enter the message you want to send to %name registrants. Tokens are supported if the module is enabled, E.g., [node:title].
hu: %name eseményre regisztráltak számára kiküldendő üzenet. Ha a <em>Token</em> modul engedélyezett, akkor a vezérjelek is támogatottak (például <code>[node:title]</code>).

en: %type_name: Administer own settings
hu: %type_name: Saját beállítások adminisztrációja

en: There was a problem submitting your registration.
hu: Probléma történt a regisztráció beküldése során.

en: Save Registration state
hu: Regisztrációs állapot mentése

[ctx: registration]
en: Open
hu: Nyitva

[ctx: registration]
en: Closed
hu: Lezárt

en: Allow changing registration settings for all entities of this type.
hu: Engedélyezett minden e típusba tartozó entitás regisztrációs beállításainak módosítása.

en: Allow changing registration settings for entities which a user has edit access.
hu: Azokhoz az entitástípusokhoz, melyekhez a felhasználónak amúgy is van szerkesztési jogosultsága, engedélyezett-e azok regisztrációs beállításainak is a módosítása.

en: The unique ID of the registration.
hu: A regisztráció egyedi azonosítója.

en: The type of the registration.
hu: A regisztráció típusa.

en: Host entity type
hu: Gazdaentitás típusa

en: The entity type of the host entity.
hu: A gazdaentitás entitástípusa.

en: Host entity ID
hu: Gazdaentitás azonosítója

en: The entity ID of the host entity.
hu: A gazdaentitás entitásazonosítója.

en: Slots consumed
hu: Felhasznált hely

en: How many slots the registration consumes from the host entity.
hu: A gazdaentitás hány helyét használta fel a regisztráció.

en: The date the registration was most recently updated.
hu: A regisztráció utolsó módosításának dátuma.

en: The host entity.
hu: A gazdaentitás.

en: Author entity
hu: Szerző entitása

en: The user who created the registration.
hu: A regisztrációt beadó felhasználó.

en: User entity
hu: Felhasználói entitás

en: The entity for which the registration belongs to. Usually a user.
hu: Az entitás, melyhez a regisztráció tartozik. Általában egy felhasználó.

en: Anonymous e-mail
hu: Névtelen e-mail

en: An e-mail address associated with the registration of an anonymous user.
hu: Egy ismeretlen felhasználó regisztrációjához kapcsolt e-mail cím.

en: State entity
hu: Állapotentitás

en: The state of the registration.
hu: A regisztráció állapota.

en: You are registering: %who
hu: A regisztráló: %who

en: %type_name: Edit registration state
hu: %type_name: Regisztráció állapotának szerkesztése

en: Tokens related to individual Registrations.
hu: Vezérjelek az egyéni regisztráció számára.

en: Optional label to use when displaying the registration title or link. Leave blank to use the parent event's label.
hu: Választható címke, mely regisztrációs hivatkozás vagy cím esetén jelenik meg. Üresen hagyva a szülő esemény címkéje lesz megjelenítve.

en: Registration label: @label.
hu: Regisztrációs címke: @label.

en: Registration label: Parent label.
hu: Regisztrációs címke: szülő címkéje.

en: Sorry, unable to register for %label due to: %errors.
hu: Elnézést, %label eseményre nem sikerült regisztrációt létrehozni a következők miatt: %errors.

en: Registrant e-mail
hu: Regisztrált e-mail

en: Either the user email address, if registration is for a user, or the anonymous user email property.
hu: Bejelentkezett felhasználó regisztrációja esetén a saját e-mail címe, vagy névtelen látogató esetén annak e-mail tulajdonsága.

en: Enable wait list
hu: Várólista engedélyezése

en: When wait list is enabled, registrations made after capacity has been reached will be set to the wait list state.
hu: A várólista aktiválása esetén a kapacitást túllépő regisztrációk állapota automatikusan a várólista értéket veszi fel.

en: Wait list capacity
hu: Várólista kapacitás

en: The maximum number of registrants on the wait list. Leave at 0 for no limit.
hu: A várólista maximális kapacitása. Nullán hagyva nincs limit.

en: Wait list
hu: Várólista

en: Special state for registrations after capacity is reached.
hu: Speciális regisztrációs állapot a kapacitás túllépésének esetére.

en: Registration placed on the wait list.
hu: A regisztráció várólistára került.

en: Registration Wait list
hu: Regisztrációs várólista

en: Provides a special registration state that acts as a wait list.
hu: Speciális regisztrációs állapotot biztosít, mely úgy működik, mint egy várólista.

en: This table defines the registration states available on this site. A default is required and will be used if no states are marked as 'Show on Form'.
hu: Az alábbi táblázat öszefoglalja a webhelyen elérhető regisztrációs állapotokat. Ha egyik „Megjelenítés az űrlapon” lehetősége sincs megjelölve, akkor az alapértelmezett regisztráció lesz kötelezően használva.

en: Registration for !title
hu: Regisztráció az eseményre: !title

en: The user registered for this event.
hu: Az eseményre regisztráló felhasználó.

en: List of registrations for %title. !count of !capacity spaces are filled.
hu: %title regisztrációs listája. !count/!capacity hely van betöltve.

en: List of registrations for %title. !count spaces are filled.
hu: %title regisztrációs listája. !count hely van betöltve.

en: Registration User
hu: Regisztráló felhasználó

en: The user the registration is for.
hu: A regisztrációt végző felhasználó.

en: Registrant
hu: Regisztrált

en: Select who is registering for this event.
hu: Ki kell jelölni, hogy ki regisztrál erre az eseményre.

en: Spaces Used
hu: Felhasznált hely

en: How many spaces were used in this registration.
hu: Hány hely lett felhasználva ebben a regisztrációban.

en: Registrations settings have been updated.
hu: A regisztrációs beállítások frissítve lettek.

en: The number of spaces you wish to reserve. @spaces_remaining spaces remaining. You may register up to @max spaces.
hu: A regisztrálni kívánt helyek száma. Még @spaces_remaining szabad hely van, ebből legfeljebb @max hely regisztrálható.

en: The number of spaces you wish to reserve. @spaces_remaining spaces remaining.
hu: A lefoglalni kívánt helyek száma. Még @spaces_remaining hely van.

en: The number of spaces you wish to reserve. You may register up to @max spaces.
hu: A lefoglalni kívánt helyek száma. Maximum @max hely foglalható le.

en: The number of spaces you wish to reserve.
hu: A lefoglalni kívánt helyek száma.

en: Sorry, unable to register for %label due to: insufficient spaces remaining.
hu: Elnézést, %label eseményre nem sikerült regisztrációt létrehozni, mivel nincs már elég hely.

en: When to automatically open registrations. (This uses the !timezone.)
hu: Ekkor automatikusan megnyílik a regisztráció. (Alkalmazva: !timezone.)

en: site default time zone
hu: a webhely alapértelmezett időzónája

en: When to automatically close registrations.. (This uses the !timezone.)
hu: Mikor ér véget automatikusan a regisztráció. (!timezone időzónában értve.)

en: When to send reminders. (This uses the !timezone.)
hu: Ekkor lesz elküldve az emlékeztető. (Alkalmazva: !timezone.)

en: Spaces allowed
hu: Engedélyezett hely

en: The maximum number of spaces allowed for each registrations. For no limit, use 0. (Default is 1)
hu: Az egyes regisztrációk számára engedélyezett maximális hely. A limitet a 0 törli el. (Alapértelmezett értek az 1).

en: If selected, each person can create multiple registrations for this event.
hu: Bejelölve, egy személy több regisztrációt is leadhat az eseményre.

en: "Capacity" must be a positive integer or 0 for unlimited.
hu: A befogadóképesség mennyiségének pozitív egész számnak kell lennie vagy nullának a korlátozás megszüntetéséhez.

en: "Spaces allowed" must be a positive integer or 0 for unlimited.
hu: Az engedélyezett helyek mennyiségének pozitív egész számnak kell lennie vagy nullának a korlátozás megszüntetéséhez.

en: You may not register for more than @count spaces.
hu: @count helynél többre nem adható le regisztráció.

en: Spaces used
hu: Felhasznált helyek

en: Current number of spaces used for this entity.
hu: Az entitás által felhasznált helyek száma.
