Entity Registration (7.x-1.7) - en to pl translation catalogue (91 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: delete
pl: usuń

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: view
pl: przeglądaj

en: register
pl: rejestracja

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: edit
pl: edytuj

en: settings
pl: ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: User
pl: Użytkownik

en: Email Address
pl: Adres Email

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Created
pl: Utworzono

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Active
pl: Aktywne

en: Count
pl: Liczba

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Load
pl: Wczytaj

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: State
pl: Stan

en: Send
pl: Wyślij

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Template
pl: Szablon

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Message preview
pl: Podgląd wiadomości

en: Registration Settings
pl: Ustawienia rejestracji

en: Registration Type
pl: Typ rejestracji

en: Registration Form
pl: Formularz rejestracji

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Registration
pl: Rejestracja

en: export
pl: eksportuj

en: Available Tokens
pl: Dostępne tokeny

en: Scheduling
pl: Harmonogram

en: Additional Settings
pl: Ustawienia dodatkowe

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Open Date
pl: Data rozpoczęcia

en: Close Date
pl: Data zakończenia

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Send Reminder
pl: Wyślij przypomnienie

en: Date updated
pl: Data modyfikacji

en: Reminder
pl: Przypomnienie

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Host entity
pl: Encja nadrzędna

en: -- Select --
pl: -- Wybierz --

en: Registration Status
pl: Status rejestracji

en: Administer registration
pl: Administruj rejestracją

en: Registration settings have been saved.
pl: Ustawienia rejestracji zostały zapisane.

en: registration
pl: rejestracja

en: Manage Registrations
pl: Zarządzaj rejestracjami

en: Registrations
pl: Rejestracje

en: Email Registrants
pl: Rejestracje e-mail

en: Full Registration
pl: Pełna rejestracja

en: %mail is already registered for this event.
pl: %mail jest już zarejestrowany na to wydarzenie.

en: Allow multiple registrations
pl: Zezwól na wielokrotne rejestracje

en: Capacity must be a positive integer.
pl: Pojemność musi być liczbą dodatnią.

en: Administer registration types
pl: Zarządzaj typami rejestracji

en: There are no registrants for %name
pl: Brak rejestracji dla %name

en: Registration type
pl: Typ rejestracji

en: -- Disable Registrations --
pl: -- Wyłącz rejestracje --

en: Registration Link
pl: Odnośnik do rejestracji

en: Save registration type
pl: Zapisz typ rejestracji

en: Delete registration type
pl: Usuń typ rejestracji

en: Registration ID
pl: ID rejestracji

en: Date is invalid.
pl: Data jest nieprawidłowa.

en: Myself
pl: Ja

en: Other account
pl: Inne konto

en: Other person
pl: Inna osoba

en: Check to enable registrations.
pl: Zaznacz, aby włączyć rejestrację.

en: The maximum number of registrants. Leave at 0 for no limit.
pl: Maksymalna liczba osób, które mogą się zarejestrować. Pozostaw 0, aby usunąć limit.

en: Reminder Date
pl: Data przypomnienia

en: Default Registration settings
pl: Domyślne ustawienia rejestracji

en: The host entity.
pl: Encja hosta.

en: Author entity
pl: Encja autora
