Entity Registration (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: view
fa: مشاهده

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: The subject of the message.
fa: موضوع پیغام.

en: Active
fa: فعال

en: Count
fa: شمارش

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Load
fa: بارگذاری

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: State
fa: وضعیت

en: Send
fa: ارسال

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Template
fa: قالب

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Registration
fa: عضویت

en: export
fa: صدور

en: Scheduling
fa: زمان‌بندی

en: View link
fa: پیوند مشاهده

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: From Address
fa: از آدرس

en: Host entity
fa: عنصر هاست

[ctx: registration]
en: Open
fa: باز

[ctx: registration]
en: Closed
fa: بسته
