Renderable elements (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Register
fr: S'inscrire

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Machine name
fr: Nom système

en: Locked
fr: Verrouillé

en: Element
fr: Élément

en: Are you sure you want to delete the group %group?
fr: Voulez-vous vraiment supprimer le groupe %group ?

en: Create custom view modes for every entity.
fr: Créer des modes de visualisation personnalisés pour chaque entité.

en: Unregister
fr: Désinscrire

en: Manage form display
fr: Gérer l'affichage du formulaire

en: No elements available.
fr: Aucun élément disponible.

en: No elements selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: The group was empty.
fr: Le groupe était vide.
