Renderable elements (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Element
pt: Elemento

en: Manage form display
pt: Gerir exibição do formulário
