Renderable elements (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Refresh
id: Segarkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci

en: Element
id: Elemen

en: Manage form display
id: Kelola tampilan formulir
