Relation group display (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Separator
hu: Elválasztó

en: All
hu: Mind

en: Field value
hu: Mező érték

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Field name
hu: Mező neve

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Relation
hu: Kapcsolat

en: Field key
hu: Mezőkulcs

en: Group by type
hu: Csoportosítás típus szerint

en: Vocabulary and term
hu: Szótár és kifejezés

en: Terms in %vocab vocabulary
hu: %vocab szótárban levő kifejezések

en: Sort: @sort
hu: Sorbarendezés: @sort

en: Field name: @field_name
hu: Mező neve: @field_name

en: Separator: @separator
hu: Elválasztó: @separator

en: Group by type: @type
hu: Csoportosítás típus szerint: @type
