Relation (7.x-1.0-rc3) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Continue
fa: ادامه

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Source
fa: منبع

en: Entity
fa: عنصر

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Any
fa: هر

en: Target
fa: مقصد

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: export
fa: صدور

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Reload form
fa: بارگذاری مجدد فرم
