Relation (7.x-1.0-rc4) - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Continue
cy: Parhau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Fields
cy: Meysydd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Clear
cy: Clir

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Show only items where
cy: Dim ond dangos eitemau pan

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: @type %title has been deleted.
cy: Mae @type %title wedi cael ei ddileu.

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: Vid
cy: Fid

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
