Relation (7.x-1.0-rc4) - en to fi translation catalogue (127 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Link
fi: Linkki

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Filter
fi: Suodatus

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Number of rows
fi: Rivien määrä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Source
fi: Lähde

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Export data
fi: Vie dataa

en: Show only items where
fi: Näytä ainoastaan kohteet joissa

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Target
fi: Kohde

en: @type %title has been deleted.
fi: @type %title on poistettu.

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Generate
fi: Luo

en: Relations
fi: Suhteet

en: export
fi: lataa

en: Infinite
fi: Rajoittamaton

en: Migration
fi: Migraatio

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Relation
fi: Relaatio

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Reload form
fi: Uudelleenlataa lomake

en: Pick
fi: Poimi

en: display fields
fi: kenttien näyttö

en: Are you sure you want to delete the %label relation type?
fi: Haluatko varmasti poistaa relaatiotyypin %label?

en: relation
fi: relaatio

en: Administer Relation types
fi: Hallinnoi relaatiotyyppeejä

en: Create Relations
fi: Luo relaatioita

en: Edit Relations
fi: Muokkaa relaatioita

en: Delete Relations
fi: Poista relaatioita

en: Are you sure you want to delete relation %rid?
fi: Haluatko varmasti poistaa relaation %rid?

en: Edit relation type
fi: Muokkaa relaatiotyyppiä

en: Select an entity
fi: Valitse entiteetti

en: Created new !link from !list
fi: Uusi !link luotu kohteesta !list

en: Relation @rid
fi: Relaatio @rid

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: Relation endpoint
fi: Relaation päätepiste

en: This field contains the endpoints of the relation
fi: Kenttä sisältää relaation päätepisteet

en: Endpoints table
fi: Päätepistetaulukko

en: Relation types
fi: Relaatiotyypit

en: Kill all existing relations first.
fi: Poista olemassaolevat relaatiot ensin.

en: Deleted the %label relation type.
fi: Relaatiotyyppi %label poistettu.

en: Tokens related to individual relations.
fi: Yksittäisiin relaatioihin liittyvät korvauskuviot.

en: Relation ID
fi: Relaation ID

en: The unique ID of the relation.
fi: Relaation uniikki ID.

en: Relation type
fi: Relaatiotyyppi

en: The type of the relation.
fi: Relaation tyyppi.

en: Relation type label
fi: Relaatiotyypin otsikko

en: The author of the relation.
fi: Relaation tekijä

en: Export Relation types
fi: Vie relaatiotyyppejä

en: Add relation type
fi: Lisää relaatiotyyppi

en: Generate relations
fi: Luo relaatioita

en: Entity Collector
fi: Entiteettikeräilijä

en: Reverse label
fi: Käänteinen otsikko

en: The endpoints of the relation.
fi: Relaation päätepisteet.

en: Other endpoint
fi: Toinen päätepiste

en: Select a relation type
fi: Valitse relaation tyyppi

en: Picked entities
fi: Poimitut entiteetit

en: Please select a relation type.
fi: Valitse relaation tyyppi.

en: Please select an entity.
fi: Valitse entiteetti.

en: relation types
fi: relaatiotyypit

en: Relation type name
fi: Relaatiotyypin nimi

en: Generated @number_relations relations.
fi: Generoitiin @number_relations relaatiota.

en: After saving a new relation
fi: Uuden relaation tallentamisen jälkeen

en: List of related entities
fi: Samankaltaiset entiteetit

en: Administer Relations
fi: Hallinnoi relaatioita

en: Import  relation type
fi: Tuo relaation tyyppi

en: View, edit and delete all the available relations on your site.
fi: Näytä, muokkaa ja poista sivuston relaatioita.

en: The !relation_type relation type does not exist.
fi: Relaatiota !relation_type ei ole olemassa.

en: No edit widget
fi: Ei muokkauswidgettiä

en: The relation type.
fi: Relaatiotyyppi.

en: Relation Author
fi: Relaation tekijä

en: The date when the relation was created.
fi: Relaation luontipäivämäärä.

en: Change Date
fi: Muutospäivämäärä

en: The date when the relation was last changed.
fi: Relaation viimeisin muokkauspäivämäärä.

en: The number of rows in this relation.
fi: Rivien määrä tässä relaatiossa.

en: View Relations
fi: Näytä relaatioita

en: Add new relation types.
fi: Lisää uusia relaatiotyyppejä.

en: Import existing relation types.
fi: Tuo olemassaolevia relaatiotyyppejä.

en: Generate relations for testing.
fi: Generoi relaatioita testaamiseen.

en: entities
fi: entiteettiä

en: After updating a relation
fi: Relaation päivityksen jälkeen

en: Fetch relation endpoints
fi: Hae relaation päätepisteet

en: Fetched Endpoint
fi: Haettu päätepiste

en: Optional: Select the specific type of entities to return. This will allow you to access their field/property data.
fi: Valinnainen: Valitse palautettavien entiteettien tyyppi. Tämän avulla saat pääsyn entiteetin kenttiin/ominaisuuksiin.

en: Reload the form to change the entity types list.
fi: Päivitä lomake vaihtaaksesi entiteettityyppien listaa.

en: --All types--
fi: --Kaikki tyypit--

en: Reload the form to change the entity/bundle types list.
fi: Päivitä lomake vaihtaaksesi entiteettien/nipputyyppien listaa.

en: <strong>Selected relation:</strong> %selector
fi: <strong>Valittu relaatio:</strong> %selector

en: The relation.
fi: Relaatio

en: unchanged relation
fi: muuttumaton relaatio

en: The unchanged relation.
fi: Muuttumaton relaatio

en: After deleting a relation
fi: Relaation poistamisen jälkeen

en: Source entity ID
fi: Lähdekokonaisuuden ID
