Relation (7.x-1.0-rc5) - en to hr translation catalogue (45 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Link
hr: Poveznica

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Filter
hr: Pročisti

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Fields
hr: Polja

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Clear
hr: Očisti

en: Source
hr: Izvor

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Show only items where
hr: Pokaži samo stavke gdje

en: Any
hr: Bilo koji

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je uklonjen.

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Relations
hr: Odnosi

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene
