Relation (7.x-1.0-rc6) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: User ID
da: Bruger ID

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Number of rows
da: Antal rækker

en: Anonymous
da: Anonym

en: Clear
da: Ryd

en: Source
da: Kilde

en: Date created
da: Dato oprettet

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Export data
da: Eksportér data

en: Show only items where
da: Vis kun elementer med

en: Devel
da: Udvikling

en: Any
da: Nogen

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Target
da: Mål

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: Entity type
da: Entity-type

en: Generate
da: Opret

en: Relations
da: Relationer

en: export
da: eksportér

en: Infinite
da: Uendelig

en: Migration
da: Migrering

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Published date
da: Udgivelsesdato

en: Unique
da: Unik

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Reload form
da: Genindlæs formular
