Relation (7.x-1.0-rc7) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Link
ar: رابط

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Clear
ar: مسح

en: Source
ar: المصدر

en: Entity
ar: الكيان

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: Any
ar: أي من

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Relations
ar: العلاقات

en: export
ar: تصدير

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Reload form
ar: إعادة تحميل الاستمارة

en: After updating a relation
ar: بعد تحديث علاقة
