Relation (7.x-1.0-rc7) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Continue
id: Lanjutkan

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Anonymous
id: Anonim

en: Clear
id: Bersihkan

en: Source
id: Sumber

en: Entity
id: Entitas

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: Any
id: Setiap

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Relations
id: Relasi

en: Migration
id: Migrasi

en: manage fields
id: kelola field

en: Date changed
id: Tanggal diubah
