Relation (7.x-1.0-rc7) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Filter
ro: Filtru

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Clear
ro: Elimină

en: Source
ro: Sursă

en: Entity
ro: Entitate

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: Any
ro: Orice

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Target
ro: Ţintă

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Generate
ro: Generează

en: Relations
ro: Relaţii

en: Infinite
ro: Infinit

en: Migration
ro: Migrare

en: Relation
ro: Relație

en: Create Date
ro: Creează dată

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Published date
ro: Data publicării

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Reload form
ro: Reîncarcă forma

en: Pick
ro: Alege

en: relation
ro: relație

en: Edit Relations
ro: Editare Relații

en: Select an entity
ro: Selectează o entitate

en: Relation @rid
ro: Relația @rid

en: Relation types
ro: Tipuri de relații

en: Relation type
ro: Tip de relație

en: Generate relations
ro: Generează relații

en: View Relations
ro: Vizualizarea Relațiilor

en: entities
ro: entități

en: Save relation
ro: Salvează relația

en: Source entity type
ro: Tip entitate sursă

en: Source entity ID
ro: ID entitate sursă
