Relation (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: User ID
it: ID utente

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Filter
it: Filtra

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Clear
it: Cancella

en: Source
it: Sorgente

en: Entity
it: Entità

en: Date created
it: Data di creazione

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Export data
it: Esporta dati

en: Show only items where
it: Mostra solo gli elementi dove

en: Any
it: Qualunque

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Generate
it: Genera

en: Relations
it: Relazioni

en: export
it: esporta

en: Migration
it: Migrazione

en: Delete link
it: Link elimina

en: Edit link
it: Link modifica

en: manage fields
it: gestisci campi

en: Unique
it: Univoco

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Reload form
it: Ricaricare form
