Relation (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Link
mr: दुवा

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: User
mr: सदस्य

en: Filter
mr: गाळणी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
