Relation (7.x-1.2) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Filter
ur: فلٹر

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
