Relation (7.x-1.0-rc7) - en to hu translation catalogue (196 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Filter
hu: Szűrő

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Number of rows
hu: Sorok száma

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Clear
hu: Törlés

en: Source
hu: Forrás

en: Entity
hu: Entitás

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Add relationship type
hu: Kapcsolattípus hozzáadása

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Show only items where
hu: Csak azon elemek mutatása, ahol

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Any
hu: Bármelyik

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Target
hu: Cél

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: export
hu: exportálás

en: Infinite
hu: Végtelen

en: Migration
hu: Költöztetés

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Relation
hu: Kapcsolat

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: Create Date
hu: Létrehozás dátuma

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: Published date
hu: Közzétételi dátum

en: Unique
hu: Egyedi

en: Feed source
hu: Hírcsatorna forrása

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: Endpoint
hu: Végpont

en: Reload form
hu: Űrlap újratöltése

en: Pick
hu: Kiválasztás

en: display fields
hu: mezők megjelenítése

en: Minimum Arity
hu: Végpontok minimális száma

en: Maximum Arity
hu: Végpontok maximális száma

en: Are you sure you want to delete the %label relation type?
hu: „%label” kapcsolattípus biztosan törölhető?

en: The %label relation type has been deleted.
hu: %label kapcsolattípus törlése megtörtént.

en: relation
hu: kapcsolat

en: The %label relation type is used by 1 relation on your site. If you remove this relation type, you will not be able to edit  %label relations and they may not display correctly. | The %label relation type is used by @count relations on your site. If you remove %label, you will not be able to edit %label relations and they may not display correctly.
hu[0]: %label kapcsolattípust 1 kapcsolat használja a webhelyen. A kapcsolattípus eltávolítása esetén %label típusú kapcsolatok nem szerkeszthetők, és azok nem jelennek meg megfelelően.
hu[1]: %label kapcsolattípust @count kapcsolat használja a webhelyen. %label eltávolítása esetén %label típusú kapcsolatok nem szerkeszthetők, és azok nem jelennek meg megfelelően.

en: Administer Relation types
hu: Kapcsolattípusok adminisztrációja

en: Create, edit, delete, and perform administration tasks for relation types.
hu: Kapcsolattípusok létrehozása, szerkesztése, törlése és adminisztrációs feladatainak végrehajtása.

en: Create Relations
hu: Kapcsolatok létrehozása

en: Edit Relations
hu: Kapcsolatok szerkesztése

en: Delete Relations
hu: Kapcsolatok törlése

en: Are you sure you want to delete relation %rid?
hu: %rid kapcsolat biztosan törölhető?

en: Edit relation type
hu: Kapcsolattípus szerkesztése

en: Describes relationships between entities.
hu: Az entitások közötti kapcsolatokat írja le.

en: Select an entity
hu: Entitás kiválasztása

en: Created new !link from !list
hu: Új !link létrejött !list listából

en: Stores relationships between entities.
hu: Entitások közötti kapcsolatokat tárol.

en: Relation @rid
hu: @rid kapcsolat

en: <h4>Part of !link</h4>
hu: <h4>!link része</h4>

en: Relation Dummy Field
hu: Kapcsolat álmező

en: Dummy field to display relation data inline on entities.
hu: Álmező a kapcsolat adatainak megjelenítéséhez az entitásokkal együtt.

en: Endpoints
hu: Végpontok

en: Relation endpoint
hu: Kapcsolat végpontja

en: This field contains the endpoints of the relation
hu: Ez a mező a kapcsolat végpontjait tartalmazza

en: Endpoints table
hu: Végpontok táblázat

en: A transitive relation implies that the relation passes through intermediate entities (ie. A=>B and B=>C implies that A=>C). For example "Ancestor" is transitive: your ancestor's ancestor is also your ancestor. But a "Parent" relation is non-transitive: your parent's parent is not your parent, but your grand-parent.
hu: A tranzitív kapcsolat azt jelenti, hogy a kapcsolat köztes entitásokon keresztül érvényesül (pl. A=>B és B=>C következményeként A=>C). Például az „előd” kapcsolat tranzitív, az előd elődje is előd. A „szülő” kapcsolat ezzel szemben nem tranzitív: a szülő szülője már nem szülő, hanem nagyszülő.

en: Whether relations of this type are unique (ie. they can not contain exactly the same end points as other relations of this type).
hu: Egyediek-e az ilyen típusú kapcsolatok (pl. nem tartalmazhatnak ugyanannyi végpontot, mint az ilyen típusú más kapcsolatok).

en: Minimum number of entities joined by relations of this type (e.g. three siblings in one relation). <em>In nearly all cases you will want to leave this set to 2</em>.
hu: Az ilyen típusú kapcsolatok által összekötött entitások minimális száma (pl. három testvér egy kapcsolatban). <em>A legtöbb esetben ezt 2 értékre kell beállítani</em>.

en: Maximum number of entities joined by relations of this type. <em>In nearly all cases you will want to leave this set to 2</em>.
hu: Az ilyen típusú kapcsolat által összekötött entitások maximális száma. <em>A legtöbb esetben ezt 2 értékre kell beállítani</em>.

en: The %relation_type relation type has been saved.
hu: %relation_type kapcsolattípus mentése sikerült.

en: Relation types
hu: Kapcsolattípusok

en: Select relation types to create relations from. If no types are selected, relations will be generated for all types.
hu: Kapcsolattípusokat kell kiválasztani a kapcsolatok létrehozásához. Ha nincs kiválasztva kapcsolattípus, akkor minden típushoz létrejönnek a kapcsolatok.

en: How many relations would you like to generate of each type?
hu: Hány kapcsolatot kell létrehozni az egyes típusokhoz?

en: Kill all existing relations first.
hu: Először meg kell szüntetni minden meglévő kapcsolatot.

en: Deleted the %label relation type.
hu: %label kapcsolattípus törlése megtörtént.

en: Copy the export text and paste it into another myobj using the import function.
hu: Az exportált szöveget másolva másik myobj objektumba illeszthető az importálás funkcióval.

en: Relation has too few end points (:relation_type min arity :min_arity)
hu: A kapcsolat túl kevés végponttal rendelkezik (:relation_type végpontjainak minimális száma :min_arity)

en: Relation has too many end points (:relation_type max arity :max_arity)
hu: A kapcsolat túl sok végponttal rendelkezik (:relation_type végpontjainak maximális száma :max_arity)

en: The %relation_type relation type does not allow @bundle entities as target.
hu: %relation_type kapcsolattípus nem teszi lehetővé @bundle entitások megadását célként.

en: The %relation_type relation type does not allow @bundle entities as source.
hu: %relation_type kapcsolattípus nem teszi lehetővé @bundle entitások megadását forrásként.

en: The %relation_type relation type does not allow @bundle entities as an endpoint.
hu: %relation_type kapcsolattípus nem teszi lehetővé @bundle entitások megadását végpontként.

en: Tokens related to individual relations.
hu: Egyéni kapcsolatokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: Relation ID
hu: Kapcsolatazonosító

en: The unique ID of the relation.
hu: A kapcsolat egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the relation's latest revision.
hu: A kapcsolat legfrissebb változatának egyedi azonosítója.

en: Relation type
hu: Kapcsolattípus

en: The type of the relation.
hu: A kapcsolat típusa.

en: Relation type label
hu: Kapcsolattípus felirata

en: The human-readable name of the relation type.
hu: A kapcsolattípus emberek számára olvasható neve.

en: The URL of the relation.
hu: A kapcsolat webcíme.

en: The URL of the relation's edit page.
hu: A kapcsolat szerkesztési oldalának webcíme.

en: The date the relation was created.
hu: A kapcsolat létrehozási dátuma.

en: The date the relation was most recently updated.
hu: A kapcsolat utolsó módosításának dátuma.

en: The author of the relation.
hu: A kapcsolat létrehozója.

en: Export Relation types
hu: Kapcsolattípusok exportálása

en: Manage relation types, including relation properties (directionality, transitivity etc), available bundles, and fields.
hu: Kapcsolattípusok, beleértve a kapcsolat tulajdonságait (irány, tranzitivitás), elérhető mezőcsoportok és mezők kezelése.

en: Add relation type
hu: Kapcsolattípus hozzáadása

en: Generate relations
hu: Kapcsolatok létrehozása

en: Relation Entity Collector
hu: Kapcsolat entitásgyűjtője

en: Entity Collector
hu: Entitásgyűjtő

en: Before you can create relations, you need to create one or more !link. Once you've done that, visit any page that loads one or more entities, and use this block to add entities to a new relation. Picked entities stay in the entity_collector until cleared or a relation is created so it is possible to collect the entities from several pages.
hu: Kapcsolatok létrehozásához szükség van !link létrehozására. Ezután meg kell nyitni egy entitásokat betöltő oldalt, és a blokk segítségével hozzáadhatók az entitások egy új kapcsolathoz. A kiválasztott entitások a gyűjtőterületen maradnak, amíg nem törlik azokat, vagy létre nem hozzák a kapcsolatot, így több oldalról is össze lehet gyűjteni az entitásokat.

en: A block to collect entities loaded on any page(s), and create relations from them.
hu: Ez a blokk egy oldalra betöltött entitások összegyűjtésére, és az azokat érintő kapcsolatok létrehozására szolgál.

en: Provides a relationship from @left to @right via the relation @relation_type_label
hu: Kapcsolatot biztosít @left és @right között @relation_type_label kapcsolattal

en: Position of the relationship base
hu: A kapcsolat kiindulási pontjának pozíciója

en: Select whether the entity you are adding the relationship to is source or target of !relation_type_label relation.
hu: Ki kell választani, hogy a kapcsolathoz hozzáadott entitás !relation_type_label kapcsolat forrása vagy célja.

en: Display name of the relation type. This is also used as the predicate in natural language formatters (ie. if A is related to B, you get "A [label] B")
hu: A kapcsolattípus megjelenő neve. Ez lesz a nyelvi formázóelemek által használt állítás is (pl. ha A kapcsolatban van B-vel, akkor „A [felirat] B”)

en: Reverse label
hu: Fordított irányból látható felirat

en: Reverse label of the relation type. This is used as the predicate by formatters of directional relations, when you need to display the reverse direction (ie. from the target entity to the source entity). If this is not supplied, the forward label is used.
hu: A kapcsolattípus másik irányból látható felirata. Ez az irányított kapcsolatok formázóelemei által használatos, amikor megjelenítik a fordított irányt (pl. a célentitásról a forrásentitásra). Ha nincs megadva, akkor a forrás felirata lesz használatban.

en: The endpoints of the relation.
hu: A kapcsolat végpontjai.

en: Other endpoint
hu: Másik végpont

en: Natural language
hu: Természetes nyelv

en: Picked entities
hu: Kiválasztott entitások

en: Please select a relation type.
hu: Ki kell választani egy kapcsolattípust.

en: Please select an entity.
hu: Ki kell választani egy entitást.

en: Before you can generate relations, you need to define one or more !link.
hu: Kapcsolatok létrehozásához szükség van !link létrehozására.

en: relation types
hu: kapcsolattípusok

en: There are currently no relations on your site.
hu: A webhelyen jelenleg nincsenek kapcsolatok.

en: Relation type name
hu: Kapcsolattípus neve

en: Unable to interpret relation type code.
hu: Nem lehet értelmezni a kapcsolattípus kódját.

en: Relation type name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A kapcsolattípus neve csak betűket, számokat és aláhúzás karaktert tartalmazhat.

en: A relation type by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik ilyen nevű kapcsolattípus, másik nevetk ell választani

en: Successfully imported @relation_type
hu: @relation_type importálása sikerült

en: Generated @number_relations relations.
hu: @number_relations kapcsolat létrejött.

en: After saving a new relation
hu: Új kapcsolat mentése után

en: Loads related entities
hu: Betölti a kapcsolódó entitásokat

en: List of related entities
hu: Kapcsolódó entitások listája

en: The internal numeric ID of the relation.
hu: A kapcsolat belső numerikus azonosítója.

en: @type (source endpoint)
hu: @type (forrás végpontja)

en: @type (target endpoint)
hu: @type (cél végpontja)

en: Administer Relations
hu: Kapcsolatok adminisztrációja

en: Import  relation type
hu: Kapcsolattípus importálása

en: View, edit and delete all the available relations on your site.
hu: A webhelyen elérhető összes kapcsolat megtekintése, szerkesztése és törlése.

en: The !relation_type relation type does not exist.
hu: !relation_type kapcsolattípus nem létezik!

en: The !relation_type is unique but the relation already exists.
hu: !relation_type egyedi, de a kapcsolat már létezik.

en: Helper module for Relation. Defines endpoints field (not usable except by relation).
hu: A Relation kisegítő modulja. Végpont mezőket határoz meg (csak kapcsolatok használhatják).

en: Select all the relation types you want to display in the dummy field. Only relation types applicable to this entity bundle are show here. If no relation_types are selected, relations of all types will be displayed.
hu: Ki kell választani az álmezőben megjelenítendő minden kapcsolattípust. Csak az erre az entitás-mezőcsoportra vonatkozó kapcsolattípusok jelennek meg itt. Ha nincs kiválasztva relation_types, akkor minden kapcsolattípus megjelenik.

en: No edit widget
hu: Nincs szerkesztési felületi elem

en: Picked entities stay in the Entity Collector until cleared or a relation is created so it is possible to collect the entities from several pages.
hu: A kiválasztott entitások az entitásgyűjtőben maradnak, amíg nem törlik azokat, vagy létre nem hozzák a kapcsolatot, így több oldalról is össze lehet gyűjteni az entitásokat.

en: The relation ID.
hu: A kapcsolatazonosító.

en: The relation type.
hu: A kapcsolat típusa.

en: The relation revision ID.
hu: A kapcsolat változatazonosítója.

en: The relation uid.
hu: A kapcsolat uid.

en: Relation Author
hu: A kapcsolat létrehozója

en: The date when the relation was created.
hu: A kapcsolat létrehozási dátuma.

en: Change Date
hu: Módosítási dátum

en: The date when the relation was last changed.
hu: A kapcsolat legutóbbi módosításának dátuma.

en: The number of rows in this relation.
hu: A kapcsolat sorainak száma.

en: Provides a relationship from @left to the relation table via the relation @relation_type_label
hu: Kapcsolatot biztosít @left entitásból a kapcsolattáblához a @relation_type_label kapcsolaton keresztül

en: Provides a relationship from the relation table to @right via the relation @relation_type_label
hu: Kapcsolatot biztosít a kapcsolattáblából @right entitáshoz a @relation_type_label kapcsolaton keresztül

en: No relationship types available.
hu: Nincsenek elérhető kapcsolattípusok.

en: Transitive
hu: Tranzitív

en: Available source bundles
hu: Elérhető forrás mezőcsoportok

en: Available target bundles
hu: Elérhető cél mezőcsoportok

en: Enter the machine name to use for this relation type if it is different from the relation type to be imported. Leave blank to use the name of the relation type below.
hu: Meg kell adni a kapcsolattípushoz használandó gépi nevet, ha az különbözik az importálandó kapcsolattípustól. Üresen hagyva a lenti kapcsolattípus neve les z használatban.

en: A list of entities related.
hu: Kapcsolódó entitások listája.

en: View Relations
hu: Kapcsolatok megtekintése

en: Grant access to view the endpoints of Relations.
hu: Hozzáférés megadása a kapcsolatok végpontjainak megtekintéséhez.

en: Add new relation types.
hu: Új kapcsolattípusok hozzáadása.

en: Import existing relation types.
hu: Létező kapcsolattípusok importálása.

en: Edit an existing relation type, including relation properties (directionality, transitivity etc), available bundles, and fields.
hu: Meglévő kapcsolattípus szerkesztése, beleértve a kapcsolat tulajdonságait (irány, tranzitivitás stb.), rendelkezésre álló mezőcsoportokat és mezőket.

en: Delete an existing relation type.
hu: Létező kapcsolattípus törlése.

en: Generate relations for testing.
hu: Kapcsolatok létrehozása teszteléshez.

en: Full entities list
hu: Teljes entitáslista

en: @endpoint_entity_type view mode
hu: @endpoint_entity_type megtekintési mód

en: Relation not created.
hu: A kapcsolat nem lett létrehozva.

en: The relation is ready for edit
hu: A kapcsolat kész a szerkesztésre

en: entities
hu: entitások

en: Save relation
hu: Kapcsolat mentése

en: Edited !link containing !list
hu: !list tartalmú !link szerkesztése megtörtént

en: --All types--
hu: --Minden típus--

en: Source entity type
hu: Forrásentitás típusa
