Relation add (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Label
tr: Etiket

en: Relation
tr: İlişki

en: Create relation
tr: İlişki oluştur

en: Created new !link from !list
tr: !list listesinden bir !link bağlantısı oluşturuldu

en: Stores relationships between entities.
tr: Nesneler arasındaki ilişkileri tutar.

en: Relation types
tr: İlişki türleri

en: Relation type
tr: İlişki türü

en: Select a relation type
tr: Bir ilişki türü seçiniz

en: relation types
tr: ilişki türleri

en: Relation Add
tr: İlişki Ekle

en: No entity found, can't create a relation!
tr: Hiçbir nesne bulunamadı, ilişki oluşturulamaz!

en: Create a relation from
tr: Bunlarla bir ilişki yaratın:

en: This block allows you to create a relation from the current entity (the one displayed on this page), to another one. Please select a relation type.
tr: Bu blok hazırdaki (bu sayfada gösterilmekte olan) nesne ile bir başkası arasında bir ilişki oluşturmanızı sağlar.
