Relation add (7.x-1.6) - en to fi translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Label
fi: Tunnus

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Search fields
fi: Hakukentät

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Relation
fi: Relaatio

en: Displays the fields with an optional template.
fi: Näyttää kentät valinnallisella templatella.

en: Inline fields
fi: Rinnakkaiset kentät

en: The default value for this field, used when creating new content.
fi: Kentän oletusarvo luotaessa uutta sisältöä.

en: Contains rows in contexts.
fi: Sisältää rivejä konteksteissa.

en: Create relation
fi: Luo relaatio

en: Created new !link from !list
fi: Uusi !link luotu kohteesta !list

en: Relation types
fi: Relaatiotyypit

en: Relation type
fi: Relaatiotyyppi

en: Select a relation type
fi: Valitse relaation tyyppi

en: Target bundles
fi: Kohdepaketit

en: relation types
fi: relaatiotyypit

en: Relation Add
fi: Relaation luonti

en: No entity found, can't create a relation!
fi: Entiteettiä ei löydy, relaation luonti epäonnistui!

en: The view %view_name is no longer eligible for the %field_name field.
fi: Näkymä %view_name ei ole enää kelvollinen kentälle %field_name.

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
fi: Näkymä "@display" vaatii hakukenttiä toimiakseen kunnolla. Tarkista Entiteettiviittausten listamuodon asetukset.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
fi: Näkymä "@display" käyttää kenttää %field hakukenttänä mutta kenttää ei ole enää olemassa. Tarkista Entiteettiviittauksen listamuodon asetukset.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
fi: <strong>Huomaa:</strong> 'Entiteettiviittaus'-näkymissä kaikki kentät näytetään sisennettyinä paitsi jos nimeomaan valitset jonkin muun esitystavan.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
fi: Valitse kentät joista haetaan käytettäessä automaattisesti täydentyvää kenttää.
