Relation add (7.x-1.6) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Label
ja: ラベル

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Search fields
ja: 検索フィールド

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Default value
ja: デフォルト値

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Relation
ja: リレーション

en: Displays the fields with an optional template.
ja: 任意のテンプレートでフィールドを表示します。

en: Inline fields
ja: インラインフィールド

en: The default value for this field, used when creating new content.
ja: このフィールドのデフォルト値です。コンテンツの新規作成時に利用されます。

en: Relation types
ja: リレーションタイプ

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ja: ディスプレイ "@display" が正しく動作するには、選択した検索フィールドが必要です。エンティティ参照リストのフォーマット設定を確認してください。

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ja: ディスプレイ "@display" はフィールド %field を検索フィールドとして使用しますが、フィールドは表示されなくなります。エンティティ参照リストのフォーマット設定を確認してください。

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ja: <strong>注意:</strong> インラインフィールドの選択をここで明確に行わない限り、'エンティティ参照' のディスプレイにおいてはすべてのフィールドをインラインで表示します。

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ja: 自動補完ウィジェットを使用する場合に検索するフィールドを選択してください。
