Relation add (7.x-1.7) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Label
da: Etiket

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Search fields
da: Søgefelter

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Default value
da: Standardværdi

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Displays the fields with an optional template.
da: Viser felterne med en valgfri skabelon.

en: Inline fields
da: Indlejrede felter

en: The default value for this field, used when creating new content.
da: Standardværdien af dette felt, bruges ved oprettelse af indhold.

en: Contains rows in contexts.
da: Indeholder rækker i kontekster.

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
da: Displayet "@display" skal have et søgefelt for at virke korrekt. Se indstillingerne for entity-reference listeformatet.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
da: Displayet "@display" bruger feltet %field som søgefelt, men feltet er ikke længere tilgængeligt. Se indstillingerne for entity-reference listeformatet.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
da: <strong>Bemærk:</strong> I 'Entity Reference' displays bliver alle felter vist inline medmindre der foretages et eksplicit valg af felter her.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
da: Vælg de felter som autocomplete widget skal søge i.
