Relation add (7.x-1.7) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Search fields
it: Campi di ricerca

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Default value
it: Valore predefinito

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Displays the fields with an optional template.
it: Visualizza i campi con un template opzionale.

en: Inline fields
it: Campi allineati

en: The default value for this field, used when creating new content.
it: Valore predefinito per questo campo, utilizzato durante la creazione di nuovi contenuti.
