Relation add (7.x-1.7) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Label
ro: Etichetă

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Search fields
ro: Câmpuri de căutare

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Relation
ro: Relație

en: Displays the fields with an optional template.
ro: Afișează câmpurile cu un șablon opțional.

en: Inline fields
ro: Câmpuri integrate

en: The default value for this field, used when creating new content.
ro: Valoare implicită pentru acest câmp, folosită la crearea de conținut nou.

en: Relation types
ro: Tipuri de relații

en: Relation type
ro: Tip de relație

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ro: Afișarea "@display" necesită ca, câmpurile de căutare selectate să funcționeze corespunzător. Vedeți setările pentru lista de formatări a Entității de Referință.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ro: Afișarea "@display" folosește câmpul %field ca și câmp de căutare, dar câmpul nu mai este prezent. Vedeți setările pentru lista de formatări a Entității de Referință.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ro: <strong>Notă:</strong> În afișările de tip 'entitate de referință', toate câmpurile vor fi afișate în linie, cu excepția cazurilor în care aici se face o alegere clară pentru câmpurile în linie.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ro: Selectați câmpul(rile) care vor fi căutate la folosirea widget-ului de autocompletare.
