Relation add (7.x-1.7) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Label
sv: Etikett

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Search fields
sv: Sökfält

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Displays the fields with an optional template.
sv: Visar fältet med en valfri mall.

en: Inline fields
sv: Radvisa fält

en: The default value for this field, used when creating new content.
sv: Standardvärdet för detta fält som används vid skapande av nytt innehåll.

en: Relation types
sv: Relationstyper

en: Relation type
sv: Relationstyp

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
sv: Visning "@display" behöver ett valt sökfält som fungerar på rätt sätt. Se inställningarna för listformatet Objektsreferens.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
sv: Visning "@display" använder fält %field som sökfält men fältet finns inte längre. Se inställningarna för listformatet Objektsreferens.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
sv: <strong>Observera:</strong> I visningar för "Objektsreferens" kommer alla fält visas på samma rad såvida inte ett uttryckligt val av radfält görs här.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sv: Välj fältet/fälten som skall sökas igenom vid användning av den automatiskt kompletterande gränssnittskomponenten.
