Relation add (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Search fields
id: Bidang pencarian

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Displays the fields with an optional template.
id: Tampilkan data dengan sebuah template opsional.

en: Inline fields
id: Bidang inline

en: The default value for this field, used when creating new content.
id: Nilai bawaan dari isian ini, digunakan saat membuat konten baru.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
id: <strong>Note:</strong> Pada tampilan 'Refernsi Entitas', semua bidang akan ditampilkan berjajar kecuali pemilihan eksplisit atas bidang yang berjajar di buat di sini.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
id: Pilih bidang yang akan di cari ketika menggunakan widget pelengkap otomatis.
