Relation add (7.x-1.7) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Label
ru: Метка

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Search fields
ru: Поля для поиска

en: !name field is required.
ru: Поле "!name" обязательно для заполнения.

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Displays the fields with an optional template.
ru: Отображает поля с дополнительным шаблоном.

en: Inline fields
ru: Поля в линию

en: The default value for this field, used when creating new content.
ru: Значение по умолчанию, которое будет использовано при создании новых материалов.

en: Contains rows in contexts.
ru: Содержит строки в контекстах.

en: Relation types
ru: Типы отношений

en: Relation type
ru: Тип отношения

en: Select a relation type
ru: Выберите тип отношения

en: Target bundles
ru: Целевые пакеты

en: relation types
ru: типы отношений

en: The view %view_name is no longer eligible for the %field_name field.
ru: Представление %view_name больше не подходит для поля %field_name.

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ru: Для корректной работы отображения "@display" необходимо выбрать поля для поиска. Обратитесь к настройкам для формата списка ссылок на сущность.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ru: Отображение "@display" использует поиск по полю %field, однако данное поле более не существует. Обратитесь к настройкам для формата списка ссылок на сущность.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ru: <strong>Обратите внимание:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ru: Выберите поле(я), по которому(ым) будет вестись поиск при использовании виджета автодополнения.
