Remote content user interface (7.x-1.0) - en to bs translation catalogue (6 entries)

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bs: Prikaži view kao stranicu, sa URL putanjom i navigacijskim linkovima.

en: Display the view as a block.
bs: Prikaži view kao blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bs: Prilozi dodani drugim prikazima kako bi prikazali višestruke views-e u istom view-u.
