Remote content user interface (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Content types
es: Tipos de contenido

en: Block
es: Bloque

en: Page
es: Página

en: Database
es: Base de datos

en: Other
es: Otro(s)

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
es: Mostrar la vista como página, con una URL y enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
es: Presentar la vista como bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
es: Adjuntos añadidos a otras presentaciones para conseguir vistas múltiples en la misma vista.
