Remote content user interface (7.x-1.0) - en to et translation catalogue (8 entries)

en: Content types
et: Sisutüübid

en: Block
et: Plokk

en: Page
et: Lehekülg

en: Database
et: Andmebaas

en: Other
et: Muu

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
et: Vaate kuvamine leheküljena, koos URL-i ja menüülinkidega.

en: Display the view as a block.
et: Vaate kuvamine blokina.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
et: Manused lisatakse teistele vaadetele, et saavutada mitu vaadet ühes.
