Remote content user interface (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Database
ja: データベース

en: Other
ja: その他

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ja: URLとメニューリンクがあるページとしてビューを表示します。

en: Display the view as a block.
ja: ブロックとしてビューを表示します。

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ja: 他のディスプレイに添付することで、ひとつのビューに複数のビューを表示することができます。

en: Remote image
ja: リモート画像
