Remote content user interface (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Other
oc: Autre

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
oc: Afichar la vista en tant que pagina, amb una URL e de ligams de menú.

en: Display the view as a block.
oc: Afichar la vista en tant que bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
oc: Fichièrs estacats a d'autres afichatges per parvenir a mantuna vista a l'interior de la meteissa vista.
