Remote content user interface (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Database
pl: Baza danych

en: Other
pl: Inne

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.
