Remote content user interface (7.x-1.0) - en to sk translation catalogue (7 entries)

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Block
sk: Blok

en: Page
sk: Strana

en: Database
sk: Databáza

en: Other
sk: Ostatné

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok
