Remote content user interface (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Database
uk: База даних

en: Other
uk: Інше

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
uk: Відображати вид у вигляді сторінки, з URL-адресою і посиланнями в меню.

en: Display the view as a block.
uk: Показувати вид як блок.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
uk: Долучення додаються до інших відображень для поєднання кількох видів в одному виді.
