Remote content user interface (7.x-1.1) - en to bo translation catalogue (8 entries)

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Other
bo: གཞན

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bo: མཐོང་རིས་དེ་དྲ་ངོས་བཞིན་སྟོན་པ་དང་URL་དང་འདེམས་བྱང་ཡོད་པ།

en: Display the view as a block.
bo: ལྷུ་ལག་ཞིག་ནང་བཞིན་མཐོང་རིས་སྟོན་པ།

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bo: མངོན་འཆར་གཞན་གྱི་ནང་དུ་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་བསྣན་ནས། མཐོང་རིས་གཅིག་གི་ནང་ནས་མཐོང་རིས་དུ་མ་ཞིག་མངོན་ཐུབ་བཟོ་བ།

en: Use absolute path
bo: ཁ་ཚང་བའི་སྦྲེལ་ལམ་བེད་སྤྱོད
