Remote content user interface (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Other
da: Anden

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
da: Vis dette view som en side med en URL og links i menuen.

en: Display the view as a block.
da: Vis dette view som en blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
da: Vedhæftninger tilføjet til andre displays for at opnå mange forskellige views i det samme view.

en: Use absolute path
da: Brug absolut sti
