Remote content user interface (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Page
de: Seite

en: Database
de: Datenbank

en: Other
de: Weitere

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
de: Die Ansicht als Seite mit einer URL und Menüeinträgen anzeigen.

en: Display the view as a block.
de: Diese Ansicht als Block anzeigen.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
de: Anhänge werden zu anderen Anzeigen hinzugefügt, um mehrere Ansichten in der gleichen Ansicht darzustellen.

en: Use absolute path
de: Absoluten Pfad verwenden
