Remote content user interface (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Database
fi: Tietokanta

en: Other
fi: Muu

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
fi: Näytä näkymä sivuna, sisältäen URLin ja valikkolinkit.

en: Display the view as a block.
fi: Näytä näkymä lohkona.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
fi: Muihin näyttöruutuihin liisätyt liitteet, tarkoituksena saada useampi näkymä yhden näkymän sisään.

en: Use absolute path
fi: Käytä absoluuttista polkua
