Remote content user interface (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Other
he: אחר

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
he: הצגת ההיבט כעמוד עם כתובת URL וקישורי תפריט.

en: Display the view as a block.
he: הצגת ההיבט כבלוק

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
he: נוספו קבצים מצורפים לתצוגות אחרות כדי לקבבל ריבוי היבטים בתוך אותו היבט.

en: Use absolute path
he: שימוש בנתיב אבסולוטי
