Remote content user interface (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (7 entries)

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Other
hr: Ostalo

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hr: Prikaži pogled kao stranicu, s URL i izborničkim vezama.

en: Display the view as a block.
hr: Prikaži pogled unutar bloka.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hr: Privitci dodani dugim prikazima kako bi se postigli višestruki pogledi u istom pogledu.
