Remote content user interface (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Other
hu: Egyéb

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Use absolute path
hu: Abszolút útvonal használata
