Remote content user interface (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Database
ru: База данных

en: Other
ru: Другое

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ru: Показ представление в виде страницы, с URL и ссылками меню.

en: Display the view as a block.
ru: Отобразить представление в виде блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ru: Вложения добавляются к другим отображениям, чтобы получить несколько представлений в одном и том же виде.

en: Use absolute path
ru: Использовать абсолютный путь
